Zajebisty, zajebiście

2 komentarze

 1. Wojciech ze Szczecina napisał(a):

  Pozwolę sobie zwrócić uwagę również na słowo “zajefajny”, będące nagminnie używane przez młodzież i uważane przez nich za twór już całkowicie niewulgarny. Może i tak jest, ale oczywiste skojarzenia z “zajebistym” są jednak nadzwyczaj widoczne i twór ten razi mnie niepomiernie jako coś bardzo fałszywego, usiłującego ukryć swoje mało szlachetne pochodzenie…

  A co do meritum: kilka lat temu piosenkarka Kora, zasiadająca w jury programu “Must Be the Music”, jak nie palnie na wizji: “Powiem ci szczerze: zajebioza!”. Cóż, moim zdaniem wyszła nie zajebioza, tylko żenua.

 2. JERZY ZBORUCKI napisał(a):

  “…nie grożą przecież za to żadne reprymendy czy kary ze strony Rady Języka Polskiego, a Ustawą o języku polskim nikt się nie przejmuje.”
  Hmmm… ciekawiłoby mnie, czy (i jakie) kary przewiduje Ustawa o języku polskim za KALECZENIE tego języka. Właśnie przeczytałem byłem ową Ustawę i znalazłem tam wyłącznie pogróżki wyłącznie za NIEUŻYWANIE polszczyzny.
  Rzecz w tym, że ja pamiętam czasy, w których obowiązywała zasada: “CZYTAJ jak najwięcej! Poprzez czytanie człowiek uczy się najlepiej języka.” Dzisiaj, niestetto, tę zasadę można już od dawna powiesić sobie na haczyku w zacisznym zakątku, bo język polski w takiej formie i w takim wydaniu, jakie dostajemy do czytania na co dzień (i ja nie mówię tutaj o rzeszach niedouczonych internautów, wstawiających wszędzie swoje wypociny, czy bazgrołach półdebili na ścianach, tylko o prasie, książkach, plakatach, ulotkach, szyldach i opakowaniach) nie jest i nie może być w żadnym wypadku wzorem i podstawą do jego nauki. :o(
  Pozdrawiam mile
  JZ

Dodaj komentarz