Zajebisty, zajebiście

4 komentarze

 1. Declan napisał(a):

  Prof. Miodek nie jest szczery. Wprawdzie nie powiedział tego w Ojczyźnie polszczyźnie, tylko na wykładzie dla studentów w NKJO we Wrocławiu.

 2. Sebastian Adamowicz napisał(a):

  Bardzo dziękuję za odpowiedź. Warto jeszcze zwrócić uwagę na imię jednego z kandydatów na prezydenta USA – Jeba Busha. Oczywiście to już nie jest wulgarne. W Polsce zaś jest miejscowość o nazwie Jebramki. Tu też nie ma potrzeby cenzury.

 3. Wojciech ze Szczecina napisał(a):

  Pozwolę sobie zwrócić uwagę również na słowo “zajefajny”, będące nagminnie używane przez młodzież i uważane przez nich za twór już całkowicie niewulgarny. Może i tak jest, ale oczywiste skojarzenia z “zajebistym” są jednak nadzwyczaj widoczne i twór ten razi mnie niepomiernie jako coś bardzo fałszywego, usiłującego ukryć swoje mało szlachetne pochodzenie…

  A co do meritum: kilka lat temu piosenkarka Kora, zasiadająca w jury programu “Must Be the Music”, jak nie palnie na wizji: “Powiem ci szczerze: zajebioza!”. Cóż, moim zdaniem wyszła nie zajebioza, tylko żenua.

 4. JERZY ZBORUCKI napisał(a):

  “…nie grożą przecież za to żadne reprymendy czy kary ze strony Rady Języka Polskiego, a Ustawą o języku polskim nikt się nie przejmuje.”
  Hmmm… ciekawiłoby mnie, czy (i jakie) kary przewiduje Ustawa o języku polskim za KALECZENIE tego języka. Właśnie przeczytałem byłem ową Ustawę i znalazłem tam wyłącznie pogróżki wyłącznie za NIEUŻYWANIE polszczyzny.
  Rzecz w tym, że ja pamiętam czasy, w których obowiązywała zasada: “CZYTAJ jak najwięcej! Poprzez czytanie człowiek uczy się najlepiej języka.” Dzisiaj, niestetto, tę zasadę można już od dawna powiesić sobie na haczyku w zacisznym zakątku, bo język polski w takiej formie i w takim wydaniu, jakie dostajemy do czytania na co dzień (i ja nie mówię tutaj o rzeszach niedouczonych internautów, wstawiających wszędzie swoje wypociny, czy bazgrołach półdebili na ścianach, tylko o prasie, książkach, plakatach, ulotkach, szyldach i opakowaniach) nie jest i nie może być w żadnym wypadku wzorem i podstawą do jego nauki. :o(
  Pozdrawiam mile
  JZ

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: