2 komentarze

 1. Kłaniam się,

  Jestem typowym technokratą, z naukami humanistycznymi nie miałem nigdy nic wspólnego, jednak zawsze istotny był i jest dla mnie mój ojczysty język. Amatorsko interesują mnie zmiany kodyfikacyjne polszczyzny, ponieważ niektóre z nich wydają mi się bezsensowne, innych zaś wyczekuję jak kania dżdżu, bo są pilnie potrzebne. Podzielam na przykład Pańską opinię o ograniczeniu użycia rzeczownika „ilość” (odpowiadającego wszak na pytanie „ile?”) wyłącznie do rzeczy niepoliczalnych. 🙂

  Przeglądałem z zainteresowaniem Pańską, dostępną w internecie, pracę doktorską, ale jej lekturę utrudnia zatrzęsienie nieskorygowanych (hehe) błędów. Gdy moja irytacja przekroczyła pewną granicę, zacząłem się rozglądać za wersją opracowaną edytorsko; tak właśnie trafiłem tutaj.
  Stronę obcyjezykpolski.pl znam, jednak wcześniej nie zaglądałem do sekcji publikacji. 🙂

  Ten przydługi wstęp prowadzi do prostego pytania: czy ta książka jest gdzieś dostępna? Usiłowałem znaleźć ją online, ale bez skutku.

  Pozdrawiam
  Stanisław Winiecki

  • Maciej Malinowski pisze:

   Dzień dobry Panu
   Książkę (także dwie pozostałe) można kupić w Głównej Księgarni Naukowej przy ul. Podwale w Krakowie. Sprzedają też internetowo. Proszę do nich napisać lub zadzwonić.
   Maciej Malinowski

Dodaj komentarz

Strona wykorzystuje Akismet do ograniczania spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są Twoje dane dotyczące komentarzy.